Vishay T52E5476M035C0055 T52E5476M035C0055 Tantalum Polymer Capacitor 47 µF ± 20% 35 V E5 0.055 ohm
- Low profile, lead frameless moulded type
- Ultra low ESR
- 100% surge current tested
- Accelerated voltage conditioning
- High ripple current capability
- Stable capacitance over operating temperature, voltage and frequency range
- No wear out effect
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T52E5476M035C0055 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
- Ultra low ESR
- 100% surge current tested
- No wear out effect
Other details
| Brand | VISHAY |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
- 100% surge current tested