VISHAY T93YB102KT20 Trimmer Potentiometer, 1 kohm, 500 mW, ± 10%, T93YB Series, 22 Turns, Through Hole
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 1 kohm, 500 mW, ± 10%, T93YB Series, 22 Turns, Through Hole product from VISHAY with the model number T93YB102KT20
Product details
Track Resistance 1kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range T93YB Series
No. of Turns 22Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Brand VISHAY
Part Number T93YB102KT20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 1kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range T93YB Series
No. of Turns 22Turns
Brand VISHAY
Part Number T93YB102KT20
Description
Track Resistance 1kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number T93YB102KT20
VISHAY T93YB102KT20 Trimmer Potentiometer, 1 kohm, 500 mW, ± 10%, T93YB Series, 22 Turns, Through Hole | Tanotis