WELLER WXSB 200 SOLDER POT, 200W, 500C
Applications
Maintenance & Repair
Product details
| Supply Voltage V DC | 24V |
| Supply Voltage V AC | - |
| Temperature Min | 50°C |
| Temperature Max | 500°C |
| Output Power | 200W |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | WELLER |
| Part Number | WXSB 200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1,117.32
-70%$1,117.32
$335.20WELLER WXSB 200 SOLDER POT, 200W, 500C
Applications
Maintenance & Repair
Product details
| Supply Voltage V DC | 24V |
| Supply Voltage V AC | - |
| Temperature Min | 50°C |
| Temperature Max | 500°C |
| Output Power | 200W |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | WELLER |
| Part Number | WXSB 200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Applications
Maintenance & Repair
Product details
| Supply Voltage V DC | 24V |
| Supply Voltage V AC | - |
| Temperature Min | 50°C |
| Temperature Max | 500°C |
| Output Power | 200W |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | WELLER |
| Part Number | WXSB 200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









