
WELWYN W21-620RJI Through Hole Resistor, 620 ohm, 100 V, Axial Leaded, 3 W, ± 5%, W21 Series
WELWYN W21-620RJI Through Hole Resistor, 620 ohm, 100 V, Axial Leaded, 3 W, ± 5%, W21 Series
- Power rating at 25°C is 3W
- ±1%, ±2% and ±5% tolerance
- Operating temperature range -55°C to 200°C
- Temperature coefficient is <±75ppm/°C
Applications
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
Product details
| Temperature Coefficient | ± 75ppm/°C |
| Power Rating | 3W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 620ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | W21 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 100V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | W21-620RJI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WELWYN W21-620RJI Through Hole Resistor, 620 ohm, 100 V, Axial Leaded, 3 W, ± 5%, W21 Series
- Power rating at 25°C is 3W
- ±1%, ±2% and ±5% tolerance
- Operating temperature range -55°C to 200°C
- Temperature coefficient is <±75ppm/°C
Applications
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
Product details
| Temperature Coefficient | ± 75ppm/°C |
| Power Rating | 3W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 620ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | W21 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 100V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | W21-620RJI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Power rating at 25°C is 3W
- ±1%, ±2% and ±5% tolerance
- Operating temperature range -55°C to 200°C
- Temperature coefficient is <±75ppm/°C
Applications
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
Product details
| Temperature Coefficient | ± 75ppm/°C |
| Power Rating | 3W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 620ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | W21 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 100V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | W21-620RJI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











