
Wurth Elektronik 686715050001 FFC / FPC Cable 15 Core 1 mm Opposite Sided Contacts 2 " 50
Wurth Elektronik 686715050001 FFC / FPC Cable 15 Core 1 mm Opposite Sided Contacts 2 " 50
Product details
| No. of Cores | 15Core |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 2" |
| Cable Length - Metric | 50mm |
| Connector Type A | FFC Contacts |
| Connector Type B | FFC Contacts |
| Jacket Colour | White |
| Product Range | WR-FFC Series |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686715050001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.34
-70%$4.34
$1.30Wurth Elektronik 686715050001 FFC / FPC Cable 15 Core 1 mm Opposite Sided Contacts 2 " 50
Product details
| No. of Cores | 15Core |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 2" |
| Cable Length - Metric | 50mm |
| Connector Type A | FFC Contacts |
| Connector Type B | FFC Contacts |
| Jacket Colour | White |
| Product Range | WR-FFC Series |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686715050001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Cores | 15Core |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 2" |
| Cable Length - Metric | 50mm |
| Connector Type A | FFC Contacts |
| Connector Type B | FFC Contacts |
| Jacket Colour | White |
| Product Range | WR-FFC Series |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686715050001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









