
WURTH ELEKTRONIK 768772122 Inductor, WE-TI Series, 1.2 mH, 400 mA, 450 mA, 2.64 ohm, ± 10%
WURTH ELEKTRONIK 768772122 Inductor, WE-TI Series, 1.2 mH, 400 mA, 450 mA, 2.64 ohm, ± 10%
Product details
| Product Range | WE-TI Series |
| Inductance | 1.2mH |
| RMS Current (Irms) | 400mA |
| Saturation Current (Isat) | 450mA |
| DC Resistance Max | 2.64ohm |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 768772122 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.08
-70%$2.08
$0.62WURTH ELEKTRONIK 768772122 Inductor, WE-TI Series, 1.2 mH, 400 mA, 450 mA, 2.64 ohm, ± 10%
Product details
| Product Range | WE-TI Series |
| Inductance | 1.2mH |
| RMS Current (Irms) | 400mA |
| Saturation Current (Isat) | 450mA |
| DC Resistance Max | 2.64ohm |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 768772122 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | WE-TI Series |
| Inductance | 1.2mH |
| RMS Current (Irms) | 400mA |
| Saturation Current (Isat) | 450mA |
| DC Resistance Max | 2.64ohm |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 768772122 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











