XP Power FIHMA10C2F Line Filter 10 A 250 VAC Medical Quick Connect 2 mH 0.3 µF
HomeStore
This is a Power Line Filter, 10 A, 250 VAC, Medical, Quick Connect, 2 mH, 0.3 µF product from XP POWER with the model number FIHMA10C2F
Product details
Current Rating 10A
Voltage Rating 250VAC
Filter Type Medical
Filter Terminals Quick Connect
Inductance Min 2mH
Capacitance 0.3µF
Leakage Current Max 5µA
Product Range -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand XP POWER
Part Number FIHMA10C2F
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Current Rating 10A
Voltage Rating 250VAC
Filter Type Medical
Filter Terminals Quick Connect
Inductance Min 2mH
Capacitance 0.3µF
Leakage Current Max 5µA
Product Range -
Other details
Brand XP POWER
Part Number FIHMA10C2F
Description
Current Rating 10A
Voltage Rating 250VAC
Inductance Min 2mH
Capacitance 0.3µF
Part Number FIHMA10C2F
XP Power FIHMA10C2F Line Filter 10 A 250 VAC Medical Quick Connect 2 mH 0.3 µF | Tanotis