YAMAICHI FLEX-B280-7/0.1 Ribbon Cable, Bonded Flat, Per M, Grey, 80 Core, 30 AWG, 0.055 mm�
This is a Ribbon Cable, Bonded Flat, Per M, Grey, 80 Core, 30 AWG, 0.055 mm� product from YAMAICHI with the model number FLEX-B280-7/0.1
Product details
No. of Cores 80Core
Reel Length (Metric) -
Conductor Material Copper
Pitch Spacing 0.635mm
Jacket Material PVC
Voltage Rating 150V
Cable Width 50.8mm
Reel Length (Imperial) -
Product Range -
Wire Gauge 30AWG
Jacket Colour Grey
No. of Max Strands x Strand Size 7 x 0.1mm
Conductor Area CSA 0.055mm�
Ribbon Cable Type Flat Ribbon Cable
Other details
Brand YAMAICHI
Part Number FLEX-B280-7/0.1
Quantity 1 Metre
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Cores 80Core
Reel Length (Metric) -
Conductor Material Copper
Pitch Spacing 0.635mm
Jacket Material PVC
Voltage Rating 150V
Cable Width 50.8mm
Reel Length (Imperial) -
Product Range -
Wire Gauge 30AWG
Jacket Colour Grey
Conductor Area CSA 0.055mm�
Other details
Brand YAMAICHI
Part Number FLEX-B280-7/0.1
Quantity 1 Metre
Description
Pitch Spacing 0.635mm
Voltage Rating 150V
Cable Width 50.8mm
Conductor Area CSA 0.055mm�
Part Number FLEX-B280-7/0.1
YAMAICHI FLEX-B280-7/0.1 Ribbon Cable, Bonded Flat, Per M, Grey, 80 Core, 30 AWG, 0.055 mm� | Tanotis