ABB S204MC25 Thermal Magnetic Circuit Breaker C Curve S200M Series 25 A 4 Pole 125 VDC 440 VAC DIN Rail
HomeStore
The System Pro M Compact S200M series miniature Circuit Breaker provides state-of-the-art safety and comfort. They stand out due to their high performance and the wide range of accessories and approvals. It has unique patented twin terminals with captive screws and an increased opening for cables up to maximum 35mm², finger-proof (IP20).
  • Clear contact position indication in red/green (real CPI)
  • Busbar slot in the back for best visibility during installation
  • High performance at an increased rated voltage
  • 1P, 2P, 3P, 4P, 1P+N, 3P+N poles Available
Applications
Industrial, Aerospace, Defence, Military, Safety
Other details
Brand ABB
Part Number S204MC25
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Applications
Other details
Brand ABB
Part Number S204MC25
Description
Part Number S204MC25
ABB S204MC25 Thermal Magnetic Circuit Breaker C Curve S200M Series 25 A 4 Pole 125 VDC 440 VAC DIN Rail | Tanotis