
AMPHENOL CABLES ON DEMAND CO-058BNCX200-006 RF CABLE ASSEMBLY, BNC STR PLUG, 6'
Product details
| Cable Length - Metric | 1.83m |
| Connector Type B | BNC Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58C |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | BNC Straight Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
| Impedance | 50ohm |
Other details
| Brand | AMPHENOL CABLES ON DEMAND |
| Part Number | CO-058BNCX200-006 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $24.71
-70%$24.71
$7.41AMPHENOL CABLES ON DEMAND CO-058BNCX200-006 RF CABLE ASSEMBLY, BNC STR PLUG, 6'
Product details
| Cable Length - Metric | 1.83m |
| Connector Type B | BNC Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58C |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | BNC Straight Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
| Impedance | 50ohm |
Other details
| Brand | AMPHENOL CABLES ON DEMAND |
| Part Number | CO-058BNCX200-006 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Length - Metric | 1.83m |
| Connector Type B | BNC Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58C |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | BNC Straight Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
| Impedance | 50ohm |
Other details
| Brand | AMPHENOL CABLES ON DEMAND |
| Part Number | CO-058BNCX200-006 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










