
AMPHENOL CONNEX 132119 RF / Coaxial Connector, SMA Coaxial, Straight Bulkhead Jack, Crimp, 50 ohm, RG174, RG188A, RG316
AMPHENOL CONNEX 132119 RF / Coaxial Connector, SMA Coaxial, Straight Bulkhead Jack, Crimp, 50 ohm, RG174, RG188A, RG316
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Types | RG174, RG188A, RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 12.4GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 132119 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
AMPHENOL CONNEX 132119 RF / Coaxial Connector, SMA Coaxial, Straight Bulkhead Jack, Crimp, 50 ohm, RG174, RG188A, RG316
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Types | RG174, RG188A, RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 12.4GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 132119 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Types | RG174, RG188A, RG316 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 12.4GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 132119 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











