
AMPHENOL CONNEX 245101-04-M1.00 RF / Coaxial Cable Assembly, SMA Straight Plug, BNC Straight Plug, RG58/U, 50 ohm, 39.37 ", 1 m
AMPHENOL CONNEX 245101-04-M1.00 RF / Coaxial Cable Assembly, SMA Straight Plug, BNC Straight Plug, RG58/U, 50 ohm, 39.37 ", 1 m
Product details
| Connector Type A | SMA Straight Plug |
| Connector Type B | BNC Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58/U |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 39.37" |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 245101-04-M1.00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $37.41
-70%$37.41
$11.22AMPHENOL CONNEX 245101-04-M1.00 RF / Coaxial Cable Assembly, SMA Straight Plug, BNC Straight Plug, RG58/U, 50 ohm, 39.37 ", 1 m
Product details
| Connector Type A | SMA Straight Plug |
| Connector Type B | BNC Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58/U |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 39.37" |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 245101-04-M1.00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | SMA Straight Plug |
| Connector Type B | BNC Straight Plug |
| Coaxial Cable Type | RG58/U |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 39.37" |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL CONNEX |
| Part Number | 245101-04-M1.00 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










