
AMPHENOL INDUSTRIAL 97-3057-1020 CIRCULAR CABLE CLAMP, SIZE 32 ZINC ALLOY
Product details
| Cable Diameter Max | 31.75mm |
| Strain Relief Material | Zinc Alloy |
| Connector Shell Size | 32 |
| Product Range | 97 Series |
| For Use With | Amphenol 97 Series MIL-5015 Circular Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL INDUSTRIAL |
| Part Number | 97-3057-1020 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $23.55
-70%$23.55
$7.07AMPHENOL INDUSTRIAL 97-3057-1020 CIRCULAR CABLE CLAMP, SIZE 32 ZINC ALLOY
Product details
| Cable Diameter Max | 31.75mm |
| Strain Relief Material | Zinc Alloy |
| Connector Shell Size | 32 |
| Product Range | 97 Series |
| For Use With | Amphenol 97 Series MIL-5015 Circular Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL INDUSTRIAL |
| Part Number | 97-3057-1020 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Diameter Max | 31.75mm |
| Strain Relief Material | Zinc Alloy |
| Connector Shell Size | 32 |
| Product Range | 97 Series |
| For Use With | Amphenol 97 Series MIL-5015 Circular Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL INDUSTRIAL |
| Part Number | 97-3057-1020 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









