
Amphenol RF 132182 132182 / Coaxial Connector SMA Right Angle Plug Crimp 50 ohm RG316 Brass
Amphenol RF 132182 132182 / Coaxial Connector SMA Right Angle Plug Crimp 50 ohm RG316 Brass
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Right Angle Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG316 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12.4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132182 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $14.50
-70%$14.50
$4.35Amphenol RF 132182 132182 / Coaxial Connector SMA Right Angle Plug Crimp 50 ohm RG316 Brass
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Right Angle Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG316 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12.4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132182 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Right Angle Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG316 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12.4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132182 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











