
Amphenol RF 901-10709 901-10709 Coaxial SMA Plug 50 OHM Cable
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | 0.085" Semi Rigid |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 34GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 901-10709 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Amphenol RF 901-10709 901-10709 Coaxial SMA Plug 50 OHM Cable
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | 0.085" Semi Rigid |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 34GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 901-10709 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | 0.085" Semi Rigid |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 34GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 901-10709 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











