
Amphenol SV Microwave 2921-00057 2921-00057 RF Coax Conn SMA R/A Blkhd Jack PCB New
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Right Angle Bulkhead Jack |
| Coaxial Termination | Board Edge / End Launch |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 18GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL SV MICROWAVE |
| Part Number | 2921-00057 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Amphenol SV Microwave 2921-00057 2921-00057 RF Coax Conn SMA R/A Blkhd Jack PCB New
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Right Angle Bulkhead Jack |
| Coaxial Termination | Board Edge / End Launch |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 18GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL SV MICROWAVE |
| Part Number | 2921-00057 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Right Angle Bulkhead Jack |
| Coaxial Termination | Board Edge / End Launch |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 18GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL SV MICROWAVE |
| Part Number | 2921-00057 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











