
Amphenol SV Microwave 7029-2556 RF Cable Assy SMA PLUG-PLUG 12" New
Product details
| Connector to Connector | SMA Plug to SMA Plug |
| Coaxial Cable Type | 0.047" Semi Rigid |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 12" |
| Cable Length - Metric | 304.8mm |
| Jacket Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL SV MICROWAVE |
| Part Number | 7029-2556 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $146.71
-70%$146.71
$44.01Amphenol SV Microwave 7029-2556 RF Cable Assy SMA PLUG-PLUG 12" New
Product details
| Connector to Connector | SMA Plug to SMA Plug |
| Coaxial Cable Type | 0.047" Semi Rigid |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 12" |
| Cable Length - Metric | 304.8mm |
| Jacket Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL SV MICROWAVE |
| Part Number | 7029-2556 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector to Connector | SMA Plug to SMA Plug |
| Coaxial Cable Type | 0.047" Semi Rigid |
| Impedance | 50ohm |
| Cable Length - Imperial | 12" |
| Cable Length - Metric | 304.8mm |
| Jacket Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL SV MICROWAVE |
| Part Number | 7029-2556 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










