APEM Q6F3CXXG12E LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Green, 12 VDC, 6 mm, 20 mA, 8 mcd, IP67
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Green, 12 VDC, 6 mm, 20 mA, 8 mcd, IP67 product from APEM with the model number Q6F3CXXG12E
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 6mm
Packaging Each
Product Range Q Series
Luminous Intensity 8mcd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q6F3CXXG12E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 6mm
Packaging Each
Product Range Q Series
Luminous Intensity 8mcd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q6F3CXXG12E
Description
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 6mm
Part Number Q6F3CXXG12E
You may also like
NEW
Thumbnail 1
WAMCO WL-19010251 PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, GREEN, 12V
-70%NEW
Thumbnail 1
IDEC AP8M222G PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, GREEN, 24V
-70%NEW
Dialight 559-0103-023F LED Panel Indicator 6.35MM RED 12VDC
-70%NEW
CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES 19410135M PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 16MM, GREEN, 130V
NEW
CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES 19510331 PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, GREEN, 130V
CHICAGO MINIATURE LIGHTING 6091M5-24V PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 9.65MM, GREEN, 24V
-70%NEW
CHICAGO MINIATURE LIGHTING 1091M7-125VAC PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 12.7MM, YELLOW, 125V
-70%NEW
EAO 82-4551.0134 LED Panel Mount Indicator, Green, 24 V, 16 mm, 10 mA, IP65, IP67
-70%NEW
EAO 82-6151.0124 LED Panel Mount Indicator, Blue, 24 V, 22 mm, 10 mA, IP65, IP67
-70%NEW
EAO 82-5151.0114 LED Panel Mount Indicator, Red, 24 V, 19 mm, 10 mA, IP65, IP67