CHICAGO MINIATURE LIGHTING 6091M5-24V PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 9.65MM, GREEN, 24V
HomeStore
This is a PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 9.65MM, GREEN, 24V product from CHICAGO MINIATURE LIGHTING with the model number 6091M5-24V
Product details
LED Colour Green
Forward Current If -
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 9.65mm
Packaging Each
Product Range -
Luminous Intensity -
IP / NEMA Rating Not Rated
Other details
Brand CHICAGO MINIATURE LIGHTING
Part Number 6091M5-24V
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
LED Colour Green
Forward Current If -
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 9.65mm
Packaging Each
Product Range -
Luminous Intensity -
IP / NEMA Rating Not Rated
Other details
Part Number 6091M5-24V
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 9.65mm
Part Number 6091M5-24V
CHICAGO MINIATURE LIGHTING 6091M5-24V PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 9.65MM, GREEN, 24V | Tanotis