CHICAGO MINIATURE LIGHTING 1091M7-125VAC PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 12.7MM, YELLOW, 125V
HomeStore
This is a PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 12.7MM, YELLOW, 125V product from CHICAGO MINIATURE LIGHTING with the model number 1091M7-125VAC
Product details
LED Colour Yellow
Forward Current If -
Operating Voltage 125VAC
Mounting Hole Dia 12.7mm
Packaging Each
Product Range 1091M Series
Luminous Intensity -
IP / NEMA Rating Not Rated
Other details
Brand CHICAGO MINIATURE LIGHTING
Part Number 1091M7-125VAC
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Yellow
Forward Current If -
Operating Voltage 125VAC
Mounting Hole Dia 12.7mm
Packaging Each
Product Range 1091M Series
Luminous Intensity -
IP / NEMA Rating Not Rated
Other details
Part Number 1091M7-125VAC
Description
Operating Voltage 125VAC
Mounting Hole Dia 12.7mm
Part Number 1091M7-125VAC
CHICAGO MINIATURE LIGHTING 1091M7-125VAC PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 12.7MM, YELLOW, 125V | Tanotis