AVX VC080514A300DP TVS Varistor 10 V 14 Transguard Series 30 0805 [2012 Metric] Multilayer (MLV)
HomeStore
This is a TVS Varistor, 10 V, 14 V, TransGuard Series, 30 V, 0805 [2012 Metric], Multilayer Varistor (MLV) product from AVX with the model number VC080514A300DP
Product details
Voltage Rating VAC 10V
Voltage Rating V DC 14V
Product Range TransGuard Series
Clamping Voltage Vc Max 30V
Varistor Case Style 0805 [2012 Metric]
Varistor Type Multilayer Varistor (MLV)
Peak Surge Current @ 8/20µs 40A
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Peak Energy (10/1000uS) 100mJ
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand AVX
Part Number VC080514A300DP
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating VAC 10V
Voltage Rating V DC 14V
Clamping Voltage Vc Max 30V
Peak Energy (10/1000uS) 100mJ
Other details
Brand AVX
Part Number VC080514A300DP
Description
Voltage Rating VAC 10V
Voltage Rating V DC 14V
Clamping Voltage Vc Max 30V
Part Number VC080514A300DP
AVX VC080514A300DP TVS Varistor 10 V 14 Transguard Series 30 0805 [2012 Metric] Multilayer (MLV) | Tanotis