AVX VG181231P650DP TVS Varistor, 25 V, 31 V, TransGuard Series, 65 V, 1812 [4532 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
HomeStore
This is a TVS Varistor, 25 V, 31 V, TransGuard Series, 65 V, 1812 [4532 Metric], Multilayer Varistor (MLV) product from AVX with the model number VG181231P650DP
Product details
Operating Temperature Min -55�C
Clamping Voltage Vc Max 65V
Peak Surge Current @ 8/20�s 800A
Voltage Rating V DC 31V
Operating Temperature Max 125�C
Varistor Case Style 1812 [4532 Metric]
Product Range TransGuard Series
Automotive Qualification Standard -
Varistor Type Multilayer Varistor (MLV)
Peak Energy (10/1000uS) 3.7J
Voltage Rating V AC 25V
Other details
Brand AVX
Part Number VG181231P650DP
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Clamping Voltage Vc Max 65V
Voltage Rating V DC 31V
Peak Energy (10/1000uS) 3.7J
Voltage Rating V AC 25V
Other details
Brand AVX
Part Number VG181231P650DP
Description
Clamping Voltage Vc Max 65V
Voltage Rating V DC 31V
Voltage Rating V AC 25V
Part Number VG181231P650DP
AVX VG181231P650DP TVS Varistor, 25 V, 31 V, TransGuard Series, 65 V, 1812 [4532 Metric], Multilayer Varistor (MLV) | Tanotis