BOURNS 3214X-1-502E TRIMMER POTENTIOMETER 5K OHM 5 TURN SMD
HomeStore
This is a TRIMMER POTENTIOMETER 5K OHM 5 TURN SMD product from BOURNS with the model number 3214X-1-502E
Product details
Track Resistance 5kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range 3214 Series
No. of Turns 5Turns
Potentiometer Mounting Surface Mount Device
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Brand BOURNS
Part Number 3214X-1-502E
-70%
Product details
Track Resistance 5kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range 3214 Series
No. of Turns 5Turns
Brand BOURNS
Part Number 3214X-1-502E
Description
Track Resistance 5kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number 3214X-1-502E
BOURNS 3214X-1-502E TRIMMER POTENTIOMETER 5K OHM 5 TURN SMD | Tanotis