BOURNS CDSOD323-T15LC TVS Diode, CDSOD323 Series, Bidirectional, 15 V, 31.8 V, SOD-323, 2 Pins
HomeStore
This is a TVS Diode, CDSOD323 Series, Bidirectional, 15 V, 31.8 V, SOD-323, 2 Pins product from BOURNS with the model number CDSOD323-T15LC
Product details
Product Range CDSOD323 Series
TVS Polarity Bidirectional
Reverse Stand-Off Voltage Vrwm 15V
Clamping Voltage Vc Max 31.8V
Diode Case Style SOD-323
No. of Pins 2Pins
Breakdown Voltage Min 16.7V
Breakdown Voltage Max -
Peak Pulse Power Dissipation 350W
Packaging Cut Tape
Automotive Qualification Standard AEC-Q101
Other details
Brand BOURNS
Part Number CDSOD323-T15LC
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range CDSOD323 Series
TVS Polarity Bidirectional
Clamping Voltage Vc Max 31.8V
Diode Case Style SOD-323
No. of Pins 2Pins
Breakdown Voltage Min 16.7V
Breakdown Voltage Max -
Packaging Cut Tape
Other details
Brand BOURNS
Part Number CDSOD323-T15LC
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Clamping Voltage Vc Max 31.8V
No. of Pins 2Pins
Breakdown Voltage Min 16.7V
Part Number CDSOD323-T15LC
BOURNS CDSOD323-T15LC TVS Diode, CDSOD323 Series, Bidirectional, 15 V, 31.8 V, SOD-323, 2 Pins | Tanotis