BOURNS CDSOD323-T24L TVS Diode, CDSOD323 Series, Unidirectional, 24 V, 56 V, SOD-323, 2 Pins
HomeStore
This is a TVS Diode, CDSOD323 Series, Unidirectional, 24 V, 56 V, SOD-323, 2 Pins product from BOURNS with the model number CDSOD323-T24L
Product details
Product Range CDSOD323 Series
TVS Polarity Unidirectional
Reverse Stand-Off Voltage Vrwm 24V
Clamping Voltage Vc Max 56V
Diode Case Style SOD-323
No. of Pins 2Pins
Breakdown Voltage Min 26.7V
Breakdown Voltage Max -
Peak Pulse Power Dissipation 350W
Packaging Cut Tape
Automotive Qualification Standard AEC-Q101
Other details
Brand BOURNS
Part Number CDSOD323-T24L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Product Range CDSOD323 Series
TVS Polarity Unidirectional
Clamping Voltage Vc Max 56V
Diode Case Style SOD-323
No. of Pins 2Pins
Breakdown Voltage Min 26.7V
Breakdown Voltage Max -
Packaging Cut Tape
Other details
Brand BOURNS
Part Number CDSOD323-T24L
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Clamping Voltage Vc Max 56V
No. of Pins 2Pins
Breakdown Voltage Min 26.7V
Part Number CDSOD323-T24L
BOURNS CDSOD323-T24L TVS Diode, CDSOD323 Series, Unidirectional, 24 V, 56 V, SOD-323, 2 Pins | Tanotis