Bourns PWR263S-35-5R00F PWR263S-35-5R00F SMD Chip Resistor 5 ohm ± 1% 35 W TO-263 (D2PAK) Thick Film High Power
HomeStore
  • High Power Resistor
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR263S-35-5R00F
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Application Note EN Download technical document - datasheet - Tanotis India