DIODES INC DFLS2100-7 Schottky Rectifier, 100 V, Single, PowerDI 123, 2 Pins, 860 mV
HomeStore
This is a Schottky Rectifier, 100 V, Single, PowerDI 123, 2 Pins, 860 mV product from DIODES INC with the model number DFLS2100-7
Product details
Forward Voltage VF Max 860mV
Operating Temperature Max 175°C
No. of Pins 2Pins
Forward Current If(AV) -
Product Range DFLS2 Series
Automotive Qualification Standard AEC-Q101
Diode Configuration Single
Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max 100V
Packaging Cut Tape
Diode Case Style PowerDI 123
Forward Surge Current Ifsm Max 50A
Other details
Brand DIODES INC
Part Number DFLS2100-7
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Forward Voltage VF Max 860mV
No. of Pins 2Pins
Forward Current If(AV) -
Product Range DFLS2 Series
Diode Configuration Single
Packaging Cut Tape
Diode Case Style PowerDI 123
Other details
Brand DIODES INC
Part Number DFLS2100-7
Description
Forward Voltage VF Max 860mV
No. of Pins 2Pins
Part Number DFLS2100-7
DIODES INC DFLS2100-7 Schottky Rectifier, 100 V, Single, PowerDI 123, 2 Pins, 860 mV | Tanotis