
MULTICOMP BAT54BRW-7-F DIODE, ULTRAFAST RECOVERY, 200mA, 30V, SOT-363-6
Product details
| Diode Configuration | Dual Pair Series |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 40V |
| Forward Current If(AV) | 200mA |
| Forward Voltage VF Max | 1V |
| Forward Surge Current Ifsm Max | 600mA |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Diode Case Style | SOT-363 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | BAT54BRW-7-F |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP BAT54BRW-7-F DIODE, ULTRAFAST RECOVERY, 200mA, 30V, SOT-363-6
Product details
| Diode Configuration | Dual Pair Series |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 40V |
| Forward Current If(AV) | 200mA |
| Forward Voltage VF Max | 1V |
| Forward Surge Current Ifsm Max | 600mA |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Diode Case Style | SOT-363 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | BAT54BRW-7-F |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Diode Configuration | Dual Pair Series |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 40V |
| Forward Current If(AV) | 200mA |
| Forward Voltage VF Max | 1V |
| Forward Surge Current Ifsm Max | 600mA |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Diode Case Style | SOT-363 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | BAT54BRW-7-F |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






