EATON CUTLER HAMMER HMCP150T4C CIRCUIT BREAKER, 3 POLE, 150A
HomeStore
This is a CIRCUIT BREAKER, 3 POLE, 150A product from EATON CUTLER HAMMER with the model number HMCP150T4C
Product details
Product Range HMCP Series
Voltage Rating V AC 600VAC
Voltage Rating V DC 250VDC
Current Rating 150A
No. of Poles 3 Pole
Circuit Breaker Mounting DIN Rail, Panel
Other details
Brand EATON CUTLER HAMMER
Part Number HMCP150T4C
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range HMCP Series
Voltage Rating V AC 600VAC
Voltage Rating V DC 250VDC
Current Rating 150A
No. of Poles 3 Pole
Other details
Brand EATON CUTLER HAMMER
Part Number HMCP150T4C
Description
Voltage Rating V AC 600VAC
Voltage Rating V DC 250VDC
Current Rating 150A
No. of Poles 3 Pole
Part Number HMCP150T4C
EATON CUTLER HAMMER HMCP150T4C CIRCUIT BREAKER, 3 POLE, 150A | Tanotis