EBM-PAPST R2S133-AE17-43 CENTRIFUGAL FAN, 133MM, 230V, 164.8CFM
This is a CENTRIFUGAL FAN, 133MM, 230V, 164.8CFM product from EBM-PAPST with the model number R2S133-AE17-43
Product details
Power Connection Type 3 Lead Wires
Power Rating 37W
Fan Frame Size 133.35mm
Blower Type Motorized Impeller
Flow Rate - Metric 280m�/h
Flow Rate - Imperial 164.8cu.ft/min
External Depth 72mm
Current Type AC
Supply Voltage 230V
Product Range R2S Series
Bearing Type Ball
Noise Rating 55dBA
Other details
Brand EBM-PAPST
Part Number R2S133-AE17-43
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 37W
Fan Frame Size 133.35mm
Blower Type Motorized Impeller
Flow Rate - Metric 280m�/h
External Depth 72mm
Current Type AC
Supply Voltage 230V
Product Range R2S Series
Bearing Type Ball
Noise Rating 55dBA
Other details
Brand EBM-PAPST
Part Number R2S133-AE17-43
Description
Power Rating 37W
Fan Frame Size 133.35mm
External Depth 72mm
Supply Voltage 230V
Part Number R2S133-AE17-43
EBM-PAPST R2S133-AE17-43 CENTRIFUGAL FAN, 133MM, 230V, 164.8CFM | Tanotis