EPCOS B57127P0100M301 ICL NTC THERMISTOR, 10R, 200J
This is a ICL NTC THERMISTOR, 10R, 200J product from EPCOS with the model number B57127P0100M301
Product details
Approvals UL
Zero Power Resistance at 25�C 10ohm
Product Range B57127P0 P27 Series
Disc Size 31mm
Maximum Energy Rating at 25�C 200J
Maximum Steady State Current at 25�C 9A
Other details
Brand EPCOS
Part Number B57127P0100M301
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Approvals UL
Disc Size 31mm
Other details
Brand EPCOS
Part Number B57127P0100M301
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Disc Size 31mm