Infineon IPW60R099CPFKSA1 IPW60R099CPFKSA1 Power Mosfet N Channel 600 V 31 A 0.099 ohm TO-247 Through Hole
- Lowest Figure of Merit R on x Qg
- Ultra low gate charge
- Extreme dv/dt rated
- Very fast switching
- High current capability
- Significant reduction of conduction and switching losses
- High power density and efficiency for superior power conversion systems
- Best-in-class performance ratio
| Brand | INFINEON |
| Part Number | IPW60R099CPFKSA1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |