JST (JAPAN Solderless TERMINALS) 02SUR02SUR32W150 02SUR02SUR32W150 Ribbon Cable IDC Receptacle to 2 Ways 6 " 150 mm 0.8
- 3-point Grip construction
- Twin U-slot insulation displacement section
- 32AWG Wire size
- 100MR Insulation resistance
- UL94V-0 Flammability rating
Industrial
| Connector Type A | IDC Socket |
| Connector to Connector | IDC Receptacle to IDC Receptacle |
| Connector Type B | IDC Socket |
| No. of Positions | 2Ways |
| Cable Length - Imperial | 6" |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Connector Pitch | 0.8mm |
| Cable Pitch | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | JST (JAPAN SOLDERLESS TERMINALS) |
| Part Number | 02SUR02SUR32W150 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- 3-point Grip construction
- 32AWG Wire size
- 100MR Insulation resistance
- UL94V-0 Flammability rating
Industrial
| No. of Positions | 2Ways |
| Connector Pitch | 0.8mm |
| Cable Pitch | - |
| Product Range | - |
Other details
| Quantity | Each |
Description
| No. of Positions | 2Ways |
| Connector Pitch | 0.8mm |