KEMET CAS21C223KARGC Ceramic Suppression Capacitor, 0.022 µF, ± 10%, X2, 250 VAC, 2220 [5750 Metric]
HomeStore
Product details
Capacitance: 22000pF
Capacitance Tolerance: ± 10%
Suppression Class: X2
Voltage Rating X: 250VAC
Voltage Rating Y: -
Capacitor Case / Package: 2220 [5750 Metric]
Capacitor Mounting: Surface Mount
Lead Spacing: -
Product Range: C Series KEMET
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 125°C
Other details
Brand KEMET
Part Number CAS21C223KARGC
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance: 22000pF
Capacitance Tolerance: ± 10%
Suppression Class: X2
Voltage Rating X: 250VAC
Voltage Rating Y: -
Lead Spacing: -
Product Range: C Series KEMET
Other details
Brand KEMET
Part Number CAS21C223KARGC
Capacitance: 22000pF
Capacitance Tolerance: ± 10%
Voltage Rating X: 250VAC
Part Number CAS21C223KARGC
KEMET CAS21C223KARGC Ceramic Suppression Capacitor, 0.022 µF, ± 10%, X2, 250 VAC, 2220 [5750 Metric] | Tanotis