Kyocera AVX MR055C104KTA MR055C104KTA Multilayer Ceramic Capacitor 0.1 µF 50 V ± 10% Radial Leaded X7R 5.08 mm
HomeStore
This is a MR055C104KTA Multilayer Ceramic Capacitor , 0.1 µF, 50 V, ± 10%, Radial Leaded, X7R, 5.08 mm product from KYOCERA AVX with the model number MR055C104KTA
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number MR055C104KTA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number MR055C104KTA
Description
Part Number MR055C104KTA
Kyocera AVX MR055C104KTA MR055C104KTA Multilayer Ceramic Capacitor 0.1 µF 50 V ± 10% Radial Leaded X7R 5.08 mm | Tanotis