LITTELFUSE 01250003H FUSE CLIPS, PCB, FOR 10.3MM FUSES
HomeStore
Product details
Fuse Holder Type Cartridge Fuse Clip
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 20A
No. of Fuses 1Fuses
Product Range 125 Series
Holder Terminals Pin
Voltage Rating V DC 250V
Fuse Size Held 13/32", 10mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 01250003H
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 20A
No. of Fuses 1Fuses
Product Range 125 Series
Holder Terminals Pin
Voltage Rating V DC 250V
Fuse Size Held 13/32", 10mm
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 01250003H
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Current 20A
Voltage Rating V DC 250V
Fuse Size Held 13/32", 10mm
Part Number 01250003H
LITTELFUSE 01250003H FUSE CLIPS, PCB, FOR 10.3MM FUSES | Tanotis