
LITTELFUSE 01250003H FUSE CLIPS, PCB, FOR 10.3MM FUSES
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Clip |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 125 Series |
| Holder Terminals | Pin |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 13/32", 10mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 01250003H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LITTELFUSE 01250003H FUSE CLIPS, PCB, FOR 10.3MM FUSES
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Clip |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 125 Series |
| Holder Terminals | Pin |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 13/32", 10mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 01250003H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Clip |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 125 Series |
| Holder Terminals | Pin |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 13/32", 10mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 01250003H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










