LITTELFUSE 0218.800MXP Fuse, Cartridge, 218 Series, 800 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A
HomeStore
This is a Fuse, Cartridge, 218 Series, 800 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A product from LITTELFUSE with the model number 0218.800MXP
Product details
Product Range 218 Series
Fuse Current 800mA
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Fuse Size Imperial 0.2" x 0.79"
Breaking Capacity Current AC 35A
Blow Characteristic Slow Blow
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0218.800MXP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range 218 Series
Fuse Current 800mA
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Blow Characteristic Slow Blow
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0218.800MXP
Description
Fuse Current 800mA
Voltage Rating V AC 250V
Fuse Size Metric 5mm x 20mm
Part Number 0218.800MXP
LITTELFUSE 0218.800MXP Fuse, Cartridge, 218 Series, 800 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A | Tanotis