
LITTELFUSE 0234005.MXP Fuse, Cartridge, 234 Series, 5 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 200 A
LITTELFUSE 0234005.MXP Fuse, Cartridge, 234 Series, 5 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 200 A
Product details
| Product Range | 234 Series |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Size Metric | 5mm x 20mm |
| Fuse Size Imperial | 0.2" x 0.79" |
| Breaking Capacity Current AC | 200A |
| Blow Characteristic | Medium Acting |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0234005.MXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LITTELFUSE 0234005.MXP Fuse, Cartridge, 234 Series, 5 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 200 A
Product details
| Product Range | 234 Series |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Size Metric | 5mm x 20mm |
| Fuse Size Imperial | 0.2" x 0.79" |
| Breaking Capacity Current AC | 200A |
| Blow Characteristic | Medium Acting |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0234005.MXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | 234 Series |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Size Metric | 5mm x 20mm |
| Fuse Size Imperial | 0.2" x 0.79" |
| Breaking Capacity Current AC | 200A |
| Blow Characteristic | Medium Acting |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0234005.MXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










