
Littelfuse 0327005.LXS Auto Blade Fuse 5A 32VDC
Product details
| Blow Characteristic | - |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 9.1mm x 3.8mm x 7.9mm |
| Product Range | MICRO2 Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0327005.LXS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Littelfuse 0327005.LXS Auto Blade Fuse 5A 32VDC
Product details
| Blow Characteristic | - |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 9.1mm x 3.8mm x 7.9mm |
| Product Range | MICRO2 Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0327005.LXS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Blow Characteristic | - |
| Fuse Current | 5A |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 9.1mm x 3.8mm x 7.9mm |
| Product Range | MICRO2 Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0327005.LXS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










