
LITTELFUSE 0443003.DR Fuse, Surface Mount, NANO2 Slo-Blo 443 Series, 3 A, 250 V, Slow Blow, SMD
LITTELFUSE 0443003.DR Fuse, Surface Mount, NANO2 Slo-Blo 443 Series, 3 A, 250 V, Slow Blow, SMD
Product details
| Product Range | NANO2 Slo-Blo 443 Series |
| Fuse Current | 3A |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Fuse Case Style | SMD |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0443003.DR |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LITTELFUSE 0443003.DR Fuse, Surface Mount, NANO2 Slo-Blo 443 Series, 3 A, 250 V, Slow Blow, SMD
Product details
| Product Range | NANO2 Slo-Blo 443 Series |
| Fuse Current | 3A |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Fuse Case Style | SMD |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0443003.DR |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | NANO2 Slo-Blo 443 Series |
| Fuse Current | 3A |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Fuse Case Style | SMD |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0443003.DR |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










