
LITTELFUSE 0451.125MRL FUSE, QUICK BLOW, SMD, 125MA
- 1.7R Nominal cold resistance
- -55 to 125°C Operating temperature range
Applications
Safety, Computers & Computer Peripherals, Power Management, Communications & Networking, HVAC, Portable Devices, Wireless, Consumer Electronics, Automation & Process Control, Industrial
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 300A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 125mA |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0451.125MRL |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LITTELFUSE 0451.125MRL FUSE, QUICK BLOW, SMD, 125MA
- 1.7R Nominal cold resistance
- -55 to 125°C Operating temperature range
Applications
Safety, Computers & Computer Peripherals, Power Management, Communications & Networking, HVAC, Portable Devices, Wireless, Consumer Electronics, Automation & Process Control, Industrial
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 300A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 125mA |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0451.125MRL |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 1.7R Nominal cold resistance
- -55 to 125°C Operating temperature range
Applications
Safety, Computers & Computer Peripherals, Power Management, Communications & Networking, HVAC, Portable Devices, Wireless, Consumer Electronics, Automation & Process Control, Industrial
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 300A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 125mA |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0451.125MRL |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










