
Littelfuse 0ATO015.V Auto Blade Fuse 15A 32V Fast Acting
Product details
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Fuse Current | 15A |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | - |
| Product Range | ATO Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0ATO015.V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.99
-70%$1.99
$0.60Littelfuse 0ATO015.V Auto Blade Fuse 15A 32V Fast Acting
Product details
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Fuse Current | 15A |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | - |
| Product Range | ATO Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0ATO015.V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Fuse Current | 15A |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | - |
| Product Range | ATO Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0ATO015.V |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










