LITTELFUSE 30KPA48A TVS DIODE, 30KW, 48V, UNIDIR, AXIAL
HomeStore
This is a TVS DIODE, 30KW, 48V, UNIDIR, AXIAL product from LITTELFUSE with the model number 30KPA48A
Product details
Automotive Qualification Standard -
TVS Polarity Unidirectional
Reverse Stand-Off Voltage Vrwm 48V
Peak Pulse Power Dissipation 30kW
Breakdown Voltage Min 53.6V
Packaging Each
Product Range 30KPA Series
Diode Case Style Axial Leaded
Breakdown Voltage Max 58.96V
Clamping Voltage Vc Max 81.6V
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 30KPA48A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
TVS Polarity Unidirectional
Breakdown Voltage Min 53.6V
Packaging Each
Product Range 30KPA Series
Diode Case Style Axial Leaded
Breakdown Voltage Max 58.96V
Clamping Voltage Vc Max 81.6V
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 30KPA48A
Description
Breakdown Voltage Min 53.6V
Breakdown Voltage Max 58.96V
Clamping Voltage Vc Max 81.6V
No. of Pins 2Pins
Part Number 30KPA48A
LITTELFUSE 30KPA48A TVS DIODE, 30KW, 48V, UNIDIR, AXIAL | Tanotis