LITTELFUSE 5.0SMDJ30A TVS DIODE, 5KW, 30V, UNIDIR, DO-214AB
HomeStore
This is a TVS DIODE, 5KW, 30V, UNIDIR, DO-214AB product from LITTELFUSE with the model number 5.0SMDJ30A
Product details
Automotive Qualification Standard -
TVS Polarity Unidirectional
Reverse Stand-Off Voltage Vrwm 30V
Peak Pulse Power Dissipation 5kW
Breakdown Voltage Min 33.3V
Packaging Cut Tape
Product Range 5.0SMDJ Series
Diode Case Style DO-214AB
Breakdown Voltage Max 36.8V
Clamping Voltage Vc Max 48.4V
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 5.0SMDJ30A
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
TVS Polarity Unidirectional
Breakdown Voltage Min 33.3V
Packaging Cut Tape
Product Range 5.0SMDJ Series
Diode Case Style DO-214AB
Breakdown Voltage Max 36.8V
Clamping Voltage Vc Max 48.4V
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 5.0SMDJ30A
Product Information
Shipping & Returns
Description
Breakdown Voltage Min 33.3V
Breakdown Voltage Max 36.8V
Clamping Voltage Vc Max 48.4V
No. of Pins 2Pins
Part Number 5.0SMDJ30A
LITTELFUSE 5.0SMDJ30A TVS DIODE, 5KW, 30V, UNIDIR, DO-214AB | Tanotis