LITTELFUSE 5.0SMDJ45A TVS Diode, 5.0SMDJ Series, Unidirectional, 45 V, 72.7 V, DO-214AB, 2 Pins
HomeStore
This is a TVS Diode, 5.0SMDJ Series, Unidirectional, 45 V, 72.7 V, DO-214AB, 2 Pins product from LITTELFUSE with the model number 5.0SMDJ45A
Product details
Automotive Qualification Standard -
TVS Polarity Unidirectional
Reverse Stand-Off Voltage Vrwm 45V
Peak Pulse Power Dissipation 5kW
Breakdown Voltage Min 50V
Packaging Cut Tape
Product Range 5.0SMDJ Series
Diode Case Style DO-214AB
Breakdown Voltage Max 55.3V
Clamping Voltage Vc Max 72.7V
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 5.0SMDJ45A
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
TVS Polarity Unidirectional
Breakdown Voltage Min 50V
Packaging Cut Tape
Product Range 5.0SMDJ Series
Diode Case Style DO-214AB
Breakdown Voltage Max 55.3V
Clamping Voltage Vc Max 72.7V
No. of Pins 2Pins
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 5.0SMDJ45A
Product Information
Shipping & Returns
Description
Breakdown Voltage Min 50V
Breakdown Voltage Max 55.3V
Clamping Voltage Vc Max 72.7V
No. of Pins 2Pins
Part Number 5.0SMDJ45A
LITTELFUSE 5.0SMDJ45A TVS Diode, 5.0SMDJ Series, Unidirectional, 45 V, 72.7 V, DO-214AB, 2 Pins | Tanotis