Littelfuse 60R025XU 60R025XU Resettable Fuse Pptc Polyfuse 60R 60 VDC 250 mA 500 2.5 s Round
HomeStore
This is a 60R025XU Resettable Fuse , PPTC, POLYFUSE 60R, 60 VDC, 250 mA, 500 mA, 2.5 s, Round product from LITTELFUSE with the model number 60R025XU
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 60R025XU
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 60R025XU
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number 60R025XU
Littelfuse 60R025XU 60R025XU Resettable Fuse Pptc Polyfuse 60R 60 VDC 250 mA 500 2.5 s Round | Tanotis