
Molex 43045-0625 Wire-To-Board Connector 3 mm 6 Contacts Header Micro-Fit 3.0 43045 Series Through Hole 2 Rows
Molex 43045-0625 Wire-To-Board Connector 3 mm 6 Contacts Header Micro-Fit 3.0 43045 Series Through Hole 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 3mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Micro-Fit 3.0 43045 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 43045-0625 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.53
-70%$3.53
$1.06Molex 43045-0625 Wire-To-Board Connector 3 mm 6 Contacts Header Micro-Fit 3.0 43045 Series Through Hole 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 3mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Micro-Fit 3.0 43045 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 43045-0625 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 3mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Micro-Fit 3.0 43045 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Brass |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 43045-0625 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










