
MOLEX 45132-0810 Cable Assembly, Micro-Fit 8 Position Receptacle, Micro-Fit 8 Position Receptacle, 3.3 ft, 1 m
MOLEX 45132-0810 Cable Assembly, Micro-Fit 8 Position Receptacle, Micro-Fit 8 Position Receptacle, 3.3 ft, 1 m
Product details
| Connector Type A | Micro-Fit 8 Position Receptacle |
| Connector Type B | Micro-Fit 8 Position Receptacle |
| Cable Length - Imperial | 3.3ft |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Multi-coloured |
| Product Range | Micro-Fit 3.0 45132 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 45132-0810 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MOLEX 45132-0810 Cable Assembly, Micro-Fit 8 Position Receptacle, Micro-Fit 8 Position Receptacle, 3.3 ft, 1 m
Product details
| Connector Type A | Micro-Fit 8 Position Receptacle |
| Connector Type B | Micro-Fit 8 Position Receptacle |
| Cable Length - Imperial | 3.3ft |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Multi-coloured |
| Product Range | Micro-Fit 3.0 45132 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 45132-0810 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | Micro-Fit 8 Position Receptacle |
| Connector Type B | Micro-Fit 8 Position Receptacle |
| Cable Length - Imperial | 3.3ft |
| Cable Length - Metric | 1m |
| Jacket Colour | Multi-coloured |
| Product Range | Micro-Fit 3.0 45132 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 45132-0810 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










