Mueller Electric WI-M-18-10-2 WI-M-18-10-2 Wire Silicone Red 18 AWG 10 ft 3.05 m
HomeStore
This is a WI-M-18-10-2 Wire , Silicone, Red, 18 AWG, 10 ft, 3.05 m product from MUELLER ELECTRIC with the model number WI-M-18-10-2
Product details
Jacket Material Silicone
Jacket Colour Red
Wire Gauge 18AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 10ft
Reel Length (Metric) 3.05m
Operating Temperature Max -
No. of Max Strands x Strand Size 413 x 44AWG
Voltage Rating 3kV
Conductor Material Copper
External Diameter 3.6mm
Approval Specification UL 3577
Product Range -
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-18-10-2
Quantity Reel ofĀ 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Jacket Material Silicone
Jacket Colour Red
Wire Gauge 18AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 10ft
Reel Length (Metric) 3.05m
Operating Temperature Max -
Voltage Rating 3kV
Conductor Material Copper
External Diameter 3.6mm
Approval Specification UL 3577
Product Range -
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-18-10-2
Quantity Reel ofĀ 1
Description
Voltage Rating 3kV
External Diameter 3.6mm
Part Number WI-M-18-10-2
Mueller Electric WI-M-18-10-2 WI-M-18-10-2 Wire Silicone Red 18 AWG 10 ft 3.05 m | Tanotis