MUELLER ELECTRIC WI-M-18-25-0 Wire, Silicone, Black, 18 AWG, 25 ft
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Jacket Material
Silicone
Wire Gauge
18AWG
Reel Length (Imperial)
25ft
Operating Temperature Max
150°C
Voltage Rating
3kV
External Diameter
3.6mm
Product Range
Jacket Colour
Black
Conductor Area CSA
Reel Length (Metric)
7.62m
No. of Max Strands x Strand Size
413 x 44AWG
Conductor Material
Copper
Approval Specification
0
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-18-25-0
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Jacket Material
Silicone
Wire Gauge
18AWG
Reel Length (Imperial)
25ft
Operating Temperature Max
150°C
Voltage Rating
3kV
External Diameter
3.6mm
Product Range
Jacket Colour
Black
Conductor Area CSA
Reel Length (Metric)
7.62m
413 x 44AWG
Conductor Material
Copper
Approval Specification
0
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-18-25-0
150°C
3kV
3.6mm
Part Number WI-M-18-25-0
MUELLER ELECTRIC WI-M-18-25-0 Wire, Silicone, Black, 18 AWG, 25 ft | Tanotis